Vaga ne zarađuje novac, ona ga štedi! Neretko se desi da nam ljudi nakon godinu dana kažu da je sama sebe isplatila jer mogu da provere tačno šta je izašlo a šta ušlo u njihove magacine, podna skladišta i silose… Jako puno se gubi nemanjem vage, greškom ili nepoštenjem druge strane u trgovini.
Kamionske vage od 60 tona, 3x18 metara na koje može da stane šleper se najčešće prodaju i njihova cena može ići od 10ak hiljada eura pa na više (sve manje od ovoga proizvođači rade na uštrb svoje zarade ili materijala, razmislite šta je veća verovatnoća) za betonske vage.
Betonska mobilna kamionska vaga je naš patent i nema je na tržištu da bi ste uporedili sa drugim proizvođačima. Trenutna cena je 15.500 eura. Ona varira od trenutne cene čelika i dodatne opreme koja ide uz nju.
Cena čelične mobilne kamionske vage od 60 tona nosivosti se kreće oko 20.000 eura. Cena može biti i viša i niža i zavisi od raznih faktora. Pored maksimalne nosivosti postoji i dozvoljeno osovinsko opterećenja pa vage koje će biti instalirane u kamenolomima, šljunkarama i slično moraju biti dodatno ojačane jer su kamioni dosta kraći a imaju veliko osovinsko opterećenje.
Njihova cena je nešto veća. Jako je važno da proverite da li je čelična kamionska vaga izradjena od savijanih limova ili toplo valjanih profila (UPN, IPN itd).
Vage izradjene od hladno oblikovanih limova su jeftinije ali ne samo da nemaju dug vek trajanja nego se dešava da se saviju pod prvim ozbiljnijim teretom. Često će proizvođač koji nema dobre namere u ugovoru provući nosivost mernih ćelija a ne kompletne vage. Kada se vaga iskrivi, to je svega nekoliko milimetara i nije vidljivo lako okom, povlači merne ćelije za sobom i nikada se više ne može namestiti da meri kako treba. Takav model može biti pogodan za traktor sa prikolicnom, nikako za velike terete.
Čelične kamionske vage obavezno moraju biti izrađene od toplo blikovanih profila pošto oni imaju veću nosivost ali i težinu, samim time i cenu.